FNEZ objął Honorowym Patronatem 31. Konferencję Energetyczną EuroPOWER & OZE POWER, która odbędzie odbędzie się online w dniach 29-30 czerwca 2020 r . Wydarzenie odbędzie się w pełni w wersji ONLINE.
Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata ekspertów dotycząca sektora energetycznego oraz rozwojowi odnawialnych źródeł energii. Społeczeństwo, energetyka, gospodarka to trzy szczególne filary na których, opiera się nasze wydarzenie od lat. Eksperci przyznają, że pandemia przyspieszy transformację polskiej energetyki, dając pozytywny impuls gospodarczy oraz społeczny. Wspólnie z EuroPower odbędzie się również OZE Power, podczas którego porozmawiamy o najnowszych trendach w energetyce oraz dążeniu do neutralności energetycznej.
W ciągu dwóch dni poruszymy między innymi takie problemy, jak: polska gospodarka i energetyka w okresie pandemii i po, nowy model rynku energii, energia odnawialna w polskim miksie energetycznym, mechanizmy Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, energetyka wiatrowa, fotowoltaika wielkoskalowa, zielona energetyka lokalna, rola gazu w polskiej gospodarce oraz przyszłość energetyki konwencjonalnej.
Kongres odbywa pod patronatem Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Obecność przedstawicieli spółek energetycznych oraz administracji sprawia, że wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez dla sektora.
Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.
W programie między innymi panel Konsumenci i prosumenci energii istotą transformacji energetycznej – zmieniamy filozofię myślenia o energetyce, podczas którego zostaną omówione następujące kwestie:
- Odbiorca priorytetem rynku energii
- Jak zwiększyć zaangażowanie odbiorców końcowych w proces transformacji?
- Energetyka rozproszona i jej wpływ na kierunki rozwoju sieci i zarządzanie ruchem sieciowym
- Program Mój Prąd – wyzwania i możliwości polskich prosumentów
- Światowe megatrendy prosumenckie