• pl
 • en
 • PROJEKTY

  FDPI
  NOWE

  Forum Dobrych Praktyk Inwestycyjnych (FDPI) to nowy projekt FNEZ.

  Ideą FDPI jest pomoc w rozwoju i realizacji projektów morskich farm wiatrowych, poprzez transfer i adaptację najlepszych praktyk i doświadczeń zagranicznych na rynek krajowy oraz przygotowanie krajowych interesariuszy do efektywnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego.

  BEIF
  NOWE

  Fundacja jest organizatorem międzynarodowej konferencji pn.: „Bałtyckie Forum Przemysłu Energetyki Morskiej – BEIF”, która jest jedną z największych imprez branżowych w regionie Morza Batyckiego. BEIF stanowi forum do dyskusji nad rolą kluczowych inwestycji energetycznych na obszarach morskich w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju gospodarczego Polski. BEIF promuje ideę stworzenia nowej specjalizacji polskiej gospodarki – przemysłu energetyki morskiej.

  Każda odsłona BEIF, jak i jej zakres tematyczny odpowiada aktualnym etapom rozwoju morskich inwestycji energetycznych.

  BALTIC INTEGRID
  NOWE

  Celem projektu Baltic InteGrid było opracowanie koncepcji bałtyckiej infrastruktury przesyłowej zintegrowanej z projektami morskich farm wiatrowych w oparciu o szczegółową analizę warunków przestrzennych, rynkowych, polityczno-regulacyjnych, środowiskowo-społecznych oraz technologicznych.

  W tym celu współpracę zawiązało 14 partnerów z 8 państw regionu Morza Bałtyckiego: Polska, Niemcy, Dania, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia.

  CO2MMUNITY
  NOWE

  Projekt Co2mmunity ma na celu przyspieszenie rozwoju projektów energetyki obywatelskiej w oparciu o lokalne zasoby odnawialnych źródeł energii, m.in. poprzez:

  • zwiększenie znaczenia energetyki rozproszonej i spółdzielczej w planach i strategiach energetycznych państw regionu Morza Bałtyckiego,
  • umocnienie koncepcji projektów energetyki rozproszonej i spółdzielczej w lokalnych społecznościach,
  • założenie „RENCOP” – z ang. renewable energy cooperative partnerships – porozumienia na rzecz inicjowania i prowadzenia wspólnych projektów rozproszonej energetyki obywatelskiej w państwach regionu Morza Bałtyckiego.

  Projekt realizowany będzie w latach 2017-2020 i jest współfinansowany z programu INTERREG Baltic Sea Region 2014-2020.

  Copyright © 2020 FNEZ | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Realizacja: Bazinga

  Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.

  X