• pl
 • en
 • O NAS

  Dotychczasowe działania

  Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej jest organizacją pozarządową, niezależnym think-tankiem, której celem jest promowanie i działanie na rzecz wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w energetyce. Fundacja specjalizuje się w kreowaniu i promowaniu wysokich standardów w zakresie rozwoju projektów inwestycyjnych, a zwłaszcza prowadzenia dialogu społecznego i ocen oddziaływania na środowisko.

  Wieloletnia współpraca z rządem, parlamentem, administracją i innymi instytucjami i organizacjami

  Jesteśmy stałym partnerem rządu i parlamentu w pracach nad otoczeniem sektora energetycznego w Polsce. W prowadzonych aktualnie działaniach koncentrujemy się na sektorze lądowej i morskiej energetyki wiatrowej.

  Wiedza

  Wykonaliśmy specjalistyczne raporty i analizy, opracowywaliśmy strategie i plany działania, wydawaliśmy i przekazywaliśmy właściwym organom szereg stanowisk dot. sektora energetyki odnawialnej, w szczególności morskiej energetyki wiatrowej.

  Edukacja i promocja

  Organizowaliśmy seminaria, konferencje oraz warsztaty skierowane zarówno do przedstawicieli branży jak i organów administracji. Przygotowaliśmy kilkanaście strategii zarządzania konfliktami społecznymi dla inwestycji na lądzie i morzu. Wykonaliśmy kompleksowe kampanie dialogu z interesariuszami dwóch projektów morskich farm wiatrowych towarzyszących procesowi oceny oddziaływania na środowisko. Prowadziliśmy kampanię zarządzania interesariuszami, zgodnie z wymogami rozporządzenia TEN-E dla międzynarodowego projektu.

  Wytyczne i przewodniki

  Fundacja ma doświadczenie w tworzeniu dobrych praktyk w oparciu o doświadczenia zagraniczne i krajowe oraz uzgadniania ich z właściwymi organami administracji, czego dowodem jest zbiór opracowanych i opublikowanych dokumentów.

  Copyright © 2020 FNEZ | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Realizacja: Bazinga

  Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.

  X