• pl
  • en
  • Instalacje fotowoltaiczne – inwestycja w tanią energię dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

    Zapraszamy na bezpłatne webinarium zorganizowane w ramach projektu Co2mmunity współfinansowanego ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

    Spotkajmy się online: 24 września 2020  r. godz. 11:00 – 12:10

    Organizator:

    Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej, prowadzi projekt o nazwie Co2mmunity, który współfinansowany ze środków INTERREG Baltic Sea Region 2014 – 2020.

    Projekt Co2mmunity ma na celu:

    • przyspieszenie rozwoju projektów energetyki obywatelskiej w oparciu o lokalne zasoby odnawialnych źródeł energii,
    • stworzenie kompleksowej bazy wiedzy o energetyce obywatelskiej,
    • zwiększenie zdolności instytucjonalnych gmin, organów odpowiedzialnych za regionalne planowanie energetyczne, decydentów politycznych oraz stowarzyszeń energetycznych i obywatelskich w celu ułatwienia realizacji obywatelskich projektów energetycznych.

    Partner merytoryczny:

    Firma Topcoat Fotowoltaika od ponad czterech lat zajmuje się dostarczaniem darmowego prądu poprzez moduły fotowoltaiczne do gospodarstw domowych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz firm.

    Kolejne workshopy PIME

    FNEZ uczestniczy w programie PIME „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie – mapa drogowa dla Polski”. W imieniu PIME zapraszamy na kolejne workshopy programu „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie- mapa drogowa dla Polski”, które patronatem objął minister Krzysztof Kubów – Pełnomocnik Rządu ds. Gospodarki Wodorowej, sekretarz stanu, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

    Termin workshopów 16 i 17 września. Temat: „Strategie wodorowe Europy i Australii”. Wśród prelegentów pojawią się specjaliści z branży energii wodorowej z Europy (Słowenia, Litwa, Belgia, Estonia, Hiszpania, Ukraina, Dania, Holandii) i Australii. Przedstawią cykle rozwoju gospodarki wodorowej w swoich krajach. Opowiedzą też o strategiach rozwoju i wnioskach z dotychczasowego rozwoju energii wodorowej.

    Workshop odbędzie się on-line w programie TEAMS. Po wysłaniu zgłoszenia na formularzu, otrzymają Państwo link do warsztatów.

    Uwaga: pracownicy administracji państwowej, samorządowej i uczelni (w tym studenci) nie ponoszą odpłatności za uczestnictwo w workshopie*.

    Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres biuro@pime.com.pl.

    Mapa drogowa dla rozwoju projektów obywatelskich w regionie basenu Morza Bałtyckiego

    Dokument pn. „Roadmap for municipalities and regional actors” został wypracowany w ramach Projektu Co2mmunity i zawiera podsumowanie funkcjonowania krajowych platform współpracy z interesariuszami – R.EN.CO.P., wnioski z analizy projektowej w ujęciu krajowym i międzynarodowym, plan działań na rzecz inicjowania i prowadzenia energetyki obywatelskiej. 

    Znajdziecie tam również wytyczne, strategie i schematy postępowania na rzecz rozwoju energetyki obywatelskiej w regionie basenu Morza Bałtyckiego.

    Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

    Dokument dostępny w języku angielskim.

    Końcowa Konferencja Projektu Co2mmunity Online – 8 września 2020 r.

    Po trzech latach udanej współpracy w ramach Projektu Co2munity, podsumujemy nasze osiągnięcia i porozmawiamy o aktualnym stanie energetyki obywatelskiej (EO) w Regionie Morza Bałtyckiego.


    Powody, dla których warto wziąć udział:

    • Poznasz praktyczne narzędzia i wytyczne wspierające projekty EO w Twoim regionie
    • Dowiesz się, jak osadzić energetykę obywatelską w polityce energii odnawialnej
    • Wymienisz się wiedzą i doświadczeniem z naukowcami, ekspertami technicznymi, decydentami politycznymi, społecznymi interesariuszami energetyki i obywatelami będącymi prosumentami
    • Wzmocnisz współpracę transnarodową w UE

    Link do rejestracji: https://forms.gle/3yBizxzwhWJv8s3DA

    Agenda dostępna pod linkiem:  http://co2mmunity.eu/wp-content/uploads/2020/09/Agenda-Co2mmunity-Final-Conference.pdf

    Kto dołączy?

    Policy Paper – Rekomendacje dla rozwoju energetyki obywatelskiej

    Policy Paper to podsumowanie kluczowych ustaleń projektu zawierające zbiór rekomendacji dla  krajowych i regionalnych polityk, skierowanych do krajów regionu Morza Bałtyckiego w zakresie wykorzystania energii obywatelskiej.

    Dokument definiuje bariery w realizacji projektów EO oraz wskazuje dziesięć propozycji, których kombinacje mogą stworzyć ramy skutecznej polityki dopasowanej do warunków każdego kraju i każdej społeczności.

    Propozycje opracowane w ramach projektu Co2mmunity opierają się na badaniach, praktycznych doświadczeniach projektowych oraz szerokich konsultacjach z ekspertami i interesariuszami w regionie Morza Bałtyckiego.

     Dokument dostępny w języku polskim i angielskim.

    Copyright © 2020 FNEZ | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Realizacja: Bazinga

    Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.

    X