21.09.2020
Zapraszamy na bezpłatne webinarium zorganizowane w ramach projektu Co2mmunity współfinansowanego ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.
Spotkajmy się online: 24 września 2020 r. godz. 11:00 – 12:10
Organizator:
Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej, prowadzi projekt o nazwie Co2mmunity, który współfinansowany ze środków INTERREG Baltic Sea Region 2014 – 2020.
Projekt Co2mmunity ma na celu:
Partner merytoryczny:
Firma Topcoat Fotowoltaika od ponad czterech lat zajmuje się dostarczaniem darmowego prądu poprzez moduły fotowoltaiczne do gospodarstw domowych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz firm.
Jeżeli są państwo zainteresowani udziałem w webinarium należy wysłać maila na adres: eml@fnez.pl, w celu otrzymania dostępu.
W terminie 6 września br. w Warszawie odbędzie się spotkanie inauguracyjne powołania grupy roboczej ekspertów R.EN.CO.P., działającej w ramach projektu Co2mmunity współfinansowanego z programu INTERREG Baltic Sea Region.
R.EN.CO.P. to z ang. renewable energy cooperative partnership jest to otwarta ekspercka grupa robocza działająca na rzecz identyfikacji potencjału energetyki obywatelskiej w Polsce (klastrów energii i spółdzielni energetycznych), głównych czynników wpływających na rozwój projektów oraz barier, metod i dobrych praktyk dla ich rozwoju.
Celem R.EN.CO.P. w Polsce jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy członkami R.EN.CO.P. oraz bliska współpraca, mająca na celu inicjowanie i wsparcie procesów tworzenia otoczenia systemowo-regulacyjnego do rozwoju projektów energetyki obywatelskiej w Polsce w formule klastrów energii. Założenia te osiągnięte zostaną poprzez:
Zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o kontakt: sekretariat@fnez.pl
Zapraszamy!
W ostatnim tygodniu (14-16 marca) odbyło się pierwsze spotkanie w projekcie Co2mmunity, który współfinansowany jest z programu INTERREG Regionu Morza Bałtyckiego.
Na zaproszenie partnerów projektu: Gminy Middelfart (Dania) oraz Fundacji Heinrich-Böll (Nimecy) partnerzy odwiedzali przykładowe projekty energetyki obywatelskiej prowadzone w Danii i Niemczech. Była to doskonała okazja do spotkania z praktykami i czerpania wiedzy, która z pewnością znajdzie przełożenie w realizacji celów i zadań w naszym projekcie.
Projekt Co2mmunity ma na celu przyspieszenie rozwoju projektów energetyki obywatelskiej w oparciu o lokalne zasoby odnawialnych źródeł energii, poprzez:
INTERREG Baltic Sea Region 2014 – 2020
W terminie 16-17 listopada br. FNEZ uczestniczyło w spotkaniu inaugurującym projekt Co2mmunity współfinansowany z programu INTERREG Regionu Morza Bałtyckiego.
Na zaproszenie lidera projektu Uniwersytetu w Kiel przedstawiciele konsorcjum projektowego zebrało się, aby podjąć dyskusje nad działaniami w projekcie, w celu opracowania jak najefektywniejszego planu. Bardzo ważne będą pierwsze miesiące pracy, które będą stanowiły o sukcesie całego projektu. Właśnie w tym czasie podejmowane będą starania na rzecz zawiązywania regionalnych R.EN.CO.P. (z ang. RENEWABLE ENERGY COOPERATIVE PARTNERSHIP), czyli kluczowego w projekcie partnerstwa.
R.EN.CO.P. w Polsce funkcjonowało będzie w formie otwartej grupy roboczej integrującej interesariuszy, obywateli, ekspertów, a przede wszystkim sygnatariuszy inicjatyw klastrowych oraz członków klastrów energii i spółdzielni energetycznych na rzecz wspólnej współpracy przy identyfikacji lokalnego potencjału rozwoju klastrów energii i spółdzielni energetycznych, analizy barier rozwojowych oraz wypracowania narzędzi dostosowanych do lokalnych uwarunkowań, które będą wspierały rozwój rozproszonych, odnawialnych źródeł energii prowadzonych przez obywateli. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do włączenia się do krajowego R.EN.CO.P.!