• pl
 • en
 • AKTUALNOŚCI

  FDPI
  30.01.2020 | FNEZ

  Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej zainaugurowała działalność nowego projektu Forum Dobrych Praktyk Inwestycyjnych (FDPI), nad którym partnerstwo objęli: Polski Rejestr Statków S.A. oraz Konfederacja Lewiatan.

  Ideą FDPI jest pomoc w rozwoju i realizacji projektów morskich farm wiatrowych, poprzez transfer i adaptację najlepszych praktyk i doświadczeń zagranicznych na rynek krajowy oraz przygotowanie krajowych interesariuszy do efektywnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego.


    Pierwszymi z cyklu spotkań były warsztaty pn.: Dobre praktyki w zakresie prowadzenia badań geologicznych na potrzeby projektowania i budowy morskich farm wiatrowych, które odbyły się 19 listopada 2019 r. w Warszawie. Partnerstwo merytoryczne nad warsztatami objęli MEWO S.A., ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. oraz SMDI Doradztwo Inwestycyjne Sp. z o.o.


    Nadrzędnym celem warsztatów było wypracowanie w gronie interesariuszy podejścia do przeprowadzenia badań geologicznych oraz geotechnicznych na potrzeby projektowania i budowy morskich farm wiatrowych i infrastruktury przyłączeniowej w świetle obowiązujących przepisów prawa.


  W gronie deweloperów, inwestorów, ekspertów i przedstawicieli administracji zostały zidentyfikowane potencjalne problemowe kwestie wynikające z interpretacji przepisów. W wyniku dyskusji sformułowano postulat zmian legislacyjnych w odniesieniu do inwestycji na obszarach morskich w EEZ.

   Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą.

    Poniżej zamieszczono prezentacje wyświetlane podczas warsztatów – do ściągnięcia. 

  Copyright © 2020 FNEZ | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Realizacja: Bazinga

  Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.

  X