• pl
 • en
 • AKTUALNOŚCI

  27.01.2020 | FNEZ

  22-23 stycznia 2020 r. w Karlskronie (Szwecja) odbyło się kolejne z cyklu spotkanie Partnerów Projektu Co-producing and co-financing renewable community energy projects (Co2mmunity), współfinansowanego z programu INTERREG Baltic Sea Region.

    Spotkanie miało charakter prelekcyjno-warsztatowy. Jego celem była transgraniczna wymiana doświadczeń i wiedzy na temat rozwoju projektów energetyki obywatelskiej opartej na odnawialnych źródłach energii w rejonie basenu Morza Bałtyckiego. Podczas spotkania przedstawiono szwedzkie przykłady projektów obywatelskich, a także omówiono status oraz zakres opracowywanych w ramach Projektu Co2mmunity dokumentów.

    Jednym z punktów programu była wizyta terenowa zorganizowana przez gospodarza spotkania (Partnera Energikontor Sydost AB) na farmie fotowoltaicznej zbudowanej na obszarze byłego wysypiska odpadów. 8-hektarowy obszar funkcjonującego w latach w latach 1985-1978 wysypiska został wykorzystany na budowę i eksploatację instalacji PV, z której energia elektryczna jest wykorzystywana przez lokalne społeczeństwo. Deweloperem projektu jest miejska spółka Affärsverken, która sprzedaje udziały zainteresowanym w regionie osobom fizycznym i firmom, co pozwala na możliwość udziału lokalnych społeczności w rozwoju odnawialnych źródeł energii w regionie.

  Partnerzy projektu mieli szansę wysłuchać wykładu i wziąć udział w warsztatach pn.: „Psychologia komunikacji klimatycznej – Jak komunikować i angażować w działania na rzecz klimatu?”. Wykład dostarczył  wiedzy na temat skutecznych technik komunikacyjnych umożliwiających efektywny i skuteczny przekaz, natomiast forma warsztatów stanowiła możliwość efektywnego jej wykorzystania w praktyce . Była to doskonała okazja do spotkania z praktykami i czerpania wiedzy, która z pewnością znajdzie przełożenie w realizacji celów i zadań nie tylko w projekcie Co2mmunity.

    W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich Partnerów – zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją! *

   Więcej informacji o Projekcie: http://co2mmunity.eu/

  *Autorem zamieszczonych w galerii zdjęć jest Magda Trzaska – Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

  Copyright © 2020 FNEZ | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Realizacja: Bazinga

  Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.

  X