• pl
 • en
 • AKTUALNOŚCI

  13.05.2020 | FNEZ

  Z najnowszego ogólnopolskiego badania opinii społecznej przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych „INDICATOR” wynika, że Polacy dostrzegają coraz więcej zalet rozwoju energetyki odnawialnej. 3 na 5 ankietowanych wskazuje, że to właśnie OZE powinny być najbardziej wspierane przez polski rząd.

  Poparciem Polaków cieszy się również rozwój mikroinstalacji fotowoltaicznych. Na pytanie, czy w Polsce należy wprowadzić wymóg instalacji paneli słonecznych na dachach nowo budowanych budynków, 48 proc. odpowiedziało, że to bardzo dobry pomysł. Kolejne 15 proc. popiera to, ale uważa, że należałoby z takiego obowiązku wyłączyć budynki mieszkalne. Źródła PV są też najczęściej wymieniane przez ankietowanych jako takie, z których chcą oni skorzystać.


  Akceptacja i zainteresowanie mikroinstalacjami przekłada się na rozwój energetyki obywatelskiej, który jest istotnym elementem transformacji energetycznej w Polsce.


  Więcej informacji na temat energetyki obywatelskiej można znaleźć w opracowanym przez FNEZ w ramach projektu Co2mmunity dokumencie „Podręcznik rozwoju energetyki obywatelskiej opartej o odnawialne źródła energii”, który ma stanowić inspirację do tworzenia takich inicjatyw w Polsce. Zachęcamy również do zapoznania się z podręcznikami opracowanymi przez pozostałych Partnerów Projektu.

  Wszystkie podręczniki są dostępne do pobrania ze strony internetowej Projektu Co2mmunity w Zakładce „Downloads” http://co2mmunity.eu/outputs/download-area .

  Źródło: https://www.cire.pl/item,197935,1,1,2,0,346298,0,jakie-zrodla-energii-najlepiej-oceniaja-polacy.html#komentarz

  Copyright © 2020 FNEZ | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Realizacja: Bazinga

  Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej.

  X